درگاه پرداخت چیست؟

همه چیز راجع به درگاه پرداخت اینترنتی

درگاه پرداخت چیست؟

852 بازدید

سه‌شنبه 13 اردیبهشت 1401


درگاه پرداخت آنلاین یک بستر برای انتقال پول بین مشتری و فروشنده می باشد. مشتری برای پرداخت هزینه مورد نظر خود از کارت های بانکی استفاده می کند. درگاه پرداخت می تواند توسط یک بانک یا یک شرکت مالی، در اختیار دارنده سایت قرار گیرد. امروزه وبسایت ها و درگاه پرداخت های اینترنتی کار ما را راحت کرده اند تا دیگر نیازی نباشد مبلغ پول زیادی را با استرس جا به جا کنیم. کافیست در اینترنت جست و جو کنیم ، محصول مورد نظر خود را پیدا کنیم و با خیال راحت آن را خریداری کنیم.

 

 

انواع درگاه پرداخت چیست؟

 

به طور کلی دو نوع درگاه پرداخت داریم:

1) درگاه پرداخت مستقیم

2) درگاه پرداخت واسط

 

 

درگاه پرداخت مستقیم چیست؟

 

درگاه پرداخت مستقیم از طریق هماهنگی و یکسری کارهای اداری دریافت می شود. دارنده سایت باید پس از گرفتن نماد اعتماد الکترونیکی و تشکیل پرونده مالیاتی برای درگاه پرداختش با بانک مورد نظر هماهنگی های لازم را انجام داده و اطلاعات درگاه پرداختنش را از بانک دریافت کند و سپس در سایت خودش قرار دهد.

 

 

درگاه پرداخت غیر مستقیم چیست؟

 

درگاه پرداخت غیر مستیقیم از طریق واسط های بانکی انجام می شود. دریافت این درگاه های پرداخت از دردسر کمتری نسبت به درگاه پرداخت های مستقیم برخوردار است. شرکت های ارائه دهنده ی درگاه پرداخت غیر مستقیم معمولا درصدی از مبلغ جا به جا شده از طریق درگاه پرداخت را برای خود به عنوان کارمزد کسر می کنند.

 

 

خب حالا از همه این ها که بگذریم ...

 

یک خبر خوب دارم براتون. با فروشگاه ساز وب از تو می تونین خیلی راحت و ساده سایت فروشگاهی خودت رو راه بندازی و به راحتی آب خوردن درگاه پرداخت آنلاین سایت خودت رو به سایتت متصل کنی بدون اینکه بخوای ذره ای اذیت بشی. همه کارهای گرفتن و اتصال درگاه پرداختت رو بسپر به ما!

 

 

 

☎️ برای مشاوره رایگان کسب و کار با ما تماس بگیرید: 02191035072